17.06.2019 Spotkanie z policjantem nt."Bezpieczne wakacje"

17czerwca br. zostało zorganizowane w naszym przedszkolu  spotkanie z policjantem. Jego celem było przypomnienie przedszkolakom  zasad bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie spotkania policjant w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentował uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię. Przypomniał także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu.

Dzieci miały okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.