09.10.2019 Zajęcia gimnastyczne w gr II z elementami Metody Integracji Sensorycznej

09.10.2019 Zajęcia gimnastyczne w gr II  z elementami Metody Integracji Sensorycznej

Dnia 09.10.2019r dzieci z gr II uczestniczyły w zajęciach grupowych z elementami Metody Integracji Sensorycznej. Celem prowadzonych zajęć było całościowe wspomaganie dzieci w ich rozwoju fizycznym, psychicznym i umysłowym. Bowiem podczas zajęć mającej charakter ,,naukowej zabawy” dostarczano dzieciom bodźców, na które ich system nerwowy, w zależności od indywidualnych potrzeb miał największe zapotrzebowanie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia i aktywności angażowały układy zmysłowe oraz wspomagały ich prawidłowe funkcjonowanie. Stosując tę metodę dzieci zwiększały świadomość własnego ciała, orientację w przestrzeni, w której rozwijały sprawność motoryczną. Zdobywanie nowych umiejętności ruchowych wzmacniało w nich poczucie wartości i poprawiało samoocenę, dzieci podczas ćwiczeń gimnastycznych miały okazję dotykać różne płytki z fakturami, odkrywać nowo poznaną literkę z musującej wody .To była wspaniała zabawa!

facebook rss

BezpieczneWakacje