23.10.2019 Zajęcia przyrodnicze "Idzie jeż"

Dnia   23.10 2019r  odbyły się zajęcia przyrodnicze pt.” Idzie Jeż” przeprowadzone przez  Panią Katarzynę Sitkowską z Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego .Zajęcia miały na celu poszerzenie wiadomości na temat środowiska naturalnego (wygląd jeża, jego sposób poruszania się, odżywiania, przygotowanie się do zimy),doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Pani Katarzyna zaprezentowała nam mnóstwo ciekawostek na temat tego zwierzęcia chociażby takich jak:

•  Kolce jeża są prążkowane przemiennie biało i czarno. U młodych jeży zaraz po urodzeniu są miękkie i twardnieją z wiekiem.
  • Wydłużony pysk jest zaopatrzony w ostre zęby, za pomocą których jeż radzi sobie nie tylko z dżdżownicami, ale również zagryza węże.
  • Jeż prowadzi nocny tryb życia. Zaniepokojony zwija się w kulkę, broniąc się przed drapieżnikami dzięki kolcom; podczas próby dotknięcia jeż zaczyna się trząść- ma to na celu ugodzenie drapieżnika kolcami

Dziękujemy za wspaniałą lekcję i wesołą zabawę.

• Dnia odbyły się zajęcia przyrodnicze pt.” Idzie Jeż” przeprowadzone przez  Panią Katarzynę Sitkowską z Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego Zajęcia miały na celu poszerzenie wiadomości na temat środowiska naturalnego (wygląd jeża, jego sposób poruszania się, odżywiania, przygotowanie się do zimy),doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem. Pani Katarzyna zaprezentowała nam mnóstwo ciekawostek na temat tego zwierzęcia chociażby takich jak:

Po zajęciach każda z grup zaprosiła Panią Katarzynę do swojej sali gdzie wspólnie nauczyliśmy się rymowanki połączonej z zabawą ruchową „Idzie jeż” Na dywanie siedzi jeż, co on zrobi, to ja też. Co, jeżyku, robisz? Dziecko-jeżyk pokazywało określony ruch, a dzieci go naśladowały . Potem jeżyk wybierał inne dziecko na swoje miejsce i zabawa toczyła się dalej. Dziękujemy za wspaniałą lekcję i wesołą zabawę.

A.H