29.11.2019 Andrzejki

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 29 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

29.11.2019 Andrzejki

W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 29 listopada w każdej grupie wiekowej. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych z magicznej kuli, figur uzyskanych z wosku, rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia.

29.11.2019 Andrzejki

Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. W czasie zabawy buty ustawiały chętne dzieci, świetnie się przy tym bawiąc. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Nie mogło zabraknąć też słodkości, po ekscytujących wróżbach Panie zaprosiły dzieci na poczęstunek.

29.11.2019 Andrzejki

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....