12.09.2019 Kartka dla Powstańca BohaterON

Kartka dla Powstańca” jest częścią ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.  W ramach Projektu „Kartka dla Powstańca” na specjalnie przygotowanych warsztatach edukacyjnych pod opieką nauczycielek dzieci własnoręcznie wykonały  patriotyczne laurki z życzeniami dla uczestników walk o stolicę. Tak przygotowane kartki stanowią symboliczny gest pamięci o uczestnikach Powstania i wyraz wdzięczności za ich poświęcenie dla Ojczyzny. Nasza placówka ma niepowtarzalną okazję nawiązania międzypokoleniowego dialogu z uczestnikami Powstania Warszawskiego, którzy z ogromną chęcią odpowiadają na otrzymaną korespondencję. Jest to również szansa na zdobycie nagród rzeczowych w konkursie plastycznym na najładniejsze laurki!