19.02.2020r. Zajęcia Edukacyjne pt. ,,Dokarmiamy Ptaki”

Dnia 19.02.2020r w środę w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne z panią Katarzyną Sitkowską ze Słowińskiego Parku Narodowego. W zajęciach udział wzięły wszystkie grupy przedszkolaków. Zaczęły się od bajki o ,,Czerwonym Kapturku” opowiedzianej przez panią Katarzynę, ale w trochę innej wersji. Dzieci ustawiły się na chuście animacyjnej z kolorami i na usłyszany kolor, ukryty miedzy wierszami bajki zmieniały miejsce reagując w odpowiedni sposób. Następnie na dużym ekranie pani Sitkowska wyświetlała dla nas zdjęcia ptaków. Dzieci opisywały poszczególne ptaki ich charakterystyczne cechy a panie nauczycielki odwrócone tyłem do przedszkolaków zgadywały o jakim ptaku jest mowa. Lekcja była niezwykle interesująca, zabawne i oczywiście wiele nas nauczyła. Było nam niezwykle miło uczestniczyć w kolejnych zajęciach przeprowadzonych przez panią Kasie. Mamy nadzieję już niedługo znowu się spotkać na kolejnych zajęciach.