24.09.2019 Koncert muzyczny na pożegnanie lata

Dnia 24.09.2019r uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym „Pożegnanie lata” w wykonaniu muzyków z teatru muzycznego z Gdyni .
Dzięki koncertom muzycznym w naszym przedszkolu dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów. Piosenki oraz opowieści przeplatane muzycznymi nawiązaniami stanowią dla dzieci nie lada atrakcję.

24.09.2019 Koncert muzyczny na pożegnanie lata

Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie, śpiewały, wyklaskując rytmy utworów, a niekiedy ilustrowały muzykę ruchem.. Taka forma wychowania przez sztukę sprawia, że dziecko staje się widzem na koncercie, a przez to kształtuje preferencje muzyczne oraz umiejętności właściwego zachowania się na uroczystości. Wprowadzanie w świat muzyki jest dobrym sposobem na kształtowanie i zaspokajanie potrzeb estetycznych dzieci.