15.09.2020 Wycieczka do stadniny koni w Nowęcinie

Wycieczka do stadniny koni w Nowęcinie

15 września dzieci z grupy III wyjechały na wycieczkę do stadniny koni w Nowęcinie. Wspólnie spędziły tam niezapomniane chwile. Dzieci wzbogaciły słownictwo dotyczące jeździectwa oraz samego konia. Nasi wychowankowie mieli możliwość skorzystać, niejednokrotnie pierwszy raz w swoim życiu, z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora. „Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz.” Być może wycieczka do Nowęcina spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.

15.09.2020 Wycieczka do stadniny koni w Nowęcinie

Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne zabawy na placu zabaw, zwiedzanie stajni, oraz pieczenie kiełbasek, a na koniec jeszcze przejażdżka dorożkami. Cała wycieczka odbyła się w ramach projektu edukacyjnego Ekoenergetyczni w którym bierze udział grupa starszaków.