"Klub Mleczaka" Starszaki

REALIZACJA PROGRAMU EDUKACYJNEGO ,,KLUB MLECZAKA,,

W ramach Ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków "Klub Mleczaka" grupa starszaków aktywnie uczestniczyła w zajęciach o higienie jamy ustnej. Wraz z Krokodylem Aleksandrem, jego przyjacielem Mleczakiem oraz Lisicą Karoliną dzieci dowiadywały się jak prawidłowo myć zęby i co wpływa na ich kondycję.

Poszukiwały cukru w produktach ,rozmawiały o tym, dlaczego woda jest zdrowsza dla ząbków niż soki. Połączyliśmy się on-liną ze specjalistą stomatologiem dziecięcym, nauczyliśmy nazywać  nasze ząbki: mleczaki , trzonowce, siekacze, kły. Już wiemy ile mamy zębów. Na koniec doskonaliliśmy technikę szczotkowania zębów na ogromnej sylwecie żuchwy.

Krokodyl Aleksander został specjalistą „od picia wody”, Lisica Karolina to specjalista od sportu i zdrowych kości.
Zadanie na konkurs plastyczny:
Czy myślicie, że brakuje jakiegoś specjalisty w klubie mleczaka, który pomoże nam dbać o nasze zęby i zdrowie?

1.Narysuj nowego przyjaciela dla Klubu Mleczaka.
2. Praca może być wykonana dowolną techniką artystyczną
3. Może być to praca zbiorowa grupy przedszkolnej lub indywidualna przedszkolaka.
4. Praca dodatkowo musi zawierać krótki opis przyjaciela Mleczaka (jego charakter, dlaczego właśnie on, jego rola w Klubie Mleczaka, inne)

5. Pracę przynosimy do przedszkola lub wyślijcie zdjęcie pracy do wychowawcy grupy na adres anna.habyk@przedszkolewcharbrowie.pl, karolina.ważna@przedszkolewcharbrowie.pl

Wychowawca prześle prace do organizatora konkursu.
. Kryteria oceny:
 atrakcyjność artystyczna - 50%
 atrakcyjność opisu przyjaciela Mleczaka - 25%
 pomysł merytoryczny - 25%

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 15 lutego 2021 do godziny 15:00.
Zostaną opublikowane naszej stronie internetowej przedszkola , www.klub-mleczaka.pl oraz na facebooku/klubmleczaka