19.04.2021 Poznajemy pracę pracowników służby zdrowia

19 kwietnia  obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pracowników służby zdrowia. Przedszkolaki poznały  zawartość apteczki pierwszej pomocy i dowiedziały się w jakich wypadkach i w jaki sposób jej używać. Nie mogło zabraknąć ćwiczeń praktycznych , więc opatrzyły plastrem panie wychowawczynie. Każdy chciał spróbować.Utrwalały swoje imię i nazwisko, adres domowy ,a podczas zajęć plastycznych każdy rysował samochód specjalistyczny.Dzieci na tablicy interaktywnej miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak panie wychowawczynie wcieliły się w role ratowników  demonstrując  sztuczne oddychanie i masaż serca. Później najdzielniejsze przedszkolaki próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem swoich Pań. Poznały też jak układać w pozycji bezpiecznej bocznej. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Jak zachować się bezpiecznie w domu i przedszkolu. Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.