Mali odkrywcy Projekt Jabłko

W miesiącach- wrzesień październik grupa maluszków przeprowadziła zajęcia badawcze „Jabłko”. Oglądaliśmy kształty jabłek, kolory, segregowaliśmy jabłka, badaliśmy jabłka w środku, kroiliśmy je,
określaliśmy twardość,smak, zapach, budowę, czy są pestki i po co? . Posadziliśmy nasiona – pestkę i ogonek. Zastanawialiśmy się Po co są jabłka?, co są z nich się robi? Rozmawialiśmy na temat walorów odżywczych jabłek-poszukiwaliśmy wiadomości w albumach i w Internecie. Byliśmy na w pobliskim sadzie sprawdzić jak rosną i dojrzewają jabłka. Udaliśmy się do przedszkolnej kuchni by dowiedzieć  się czy panie używają jabłek w naszym menu i do czego ? Używaliśmy jabłek jako stempli w pracy plastycznej. Na koniec wykonaliśmy eksperyment naukowy „robaczki w jabłku”.

Mali odkrywcy Projekt JabłkoMali odkrywcy Projekt JabłkoMali odkrywcy Projekt JabłkoMali odkrywcy Projekt JabłkoMali odkrywcy Projekt JabłkoMali odkrywcy Projekt Jabłko

facebook rss

BezpieczneWakacje