26.10.2021 Kici Kocia i Emocje

26.10.2021 Rozmawialiśmy o tym, jak się  czujemy w przedszkolu, jakie mamy samopoczucie co to są właściwie uczucia. Czy mają jakieś kolory, czy są ciepłe jak kubek z herbatką, czy zimne jak śnieg? Może są miękkie jak kaczuszka, a może kłujące jak jeż? Czy wszystkie są potrzebne, czy da się którychś uniknąć? Co zrobić, gdy pojawiają się te mniej wyczekiwane? Zwróciliśmy  dzieciom uwagę, że w każdym z nas mieszka wiele emocji, czasami niektóre z nich śpią i nie zdajemy sobie z nich sprawy, ale mogą się przebudzić i to jest naturalne.

26.10.2021 Kici Kocia i Emocje

Kicia Kocia zaproponowała nam, abyśmy namalowali portrety różnych emocji i powiesili w sali. Tak zrobiliśmy . Zapraszamy do galerii zdjęć.

26.10.2021 Kici Kocia i Emocje

Szukaliśmy rozwiązań  co robić ze złością, gdy czujemy że nas dopada. Nasze wspólne rozwiązanie: Stanąć przed nią i powiedzieć, że jesteśmy od niej silniejsi i się nie damy. Podobnie ze smutkiem. także odrysowaliśmy  swoje sylwetki na wielkich arkuszach papieru, a potem w konturach sylwetek wkleiliśmy  portrety swoich emocji. Łatwiej radzić sobie z czymś, co potrafimy sobie wyobrazić.