16.11.2021 Projekt "Dbam o zdrowie -herbatka rozgrzewająca" gr I

16.11.2021 Projekt

Gr I zrealizowała kolejne wyzwanie Koci Kici „Herbatka rozgrzewająca”. A przy okazji rozmawialiśmy o domowych sposobach na przeziębienie, o witaminach ukrytych w owocach , jak przygotować domowe antybiotyki? Dowiedzieliśmy się jakie działanie ma czosnek i cebula! Przy wspólnej zabawie przygotowaliśmy herbatkę pełną witaminy c , rozgrzewającą i aromatyczną (goździki, cynamon, kardamon, maliny ,sok z pomarańczy i cytryny)! Polecamy wspólne przygotowanie herbatki w domu przepis od koci kici poniżej!

16.11.2021 Projekt

Rozgrzewająca herbata z imbirem w sam raz na chłodne dni
Zimą warto do herbaty dodawać rozgrzewający imbir. Dobrze jak jest w formie korzenia, który trzeba zetrzeć do herbaty. Herbata z imbirem ma działanie rozgrzewające – bo imbir rozszerza naczynia krwionośne. Poprawia nie tylko krążenie, ale również proces trawienia. Herbata z imbirem skutecznie wspomaga w walkę z przeziębieniami i ogólnym zmęczeniem organizmu, natychmiast redukuje uczucie senności i zmęczenie. Aby wzmocnić jej działanie można dodatkowo dodać plasterek cytryny sok z pomarańczy lub malin i łyżkę miodu, który działa antyseptycznie. Osoby lubiące orientalne przyprawy mogą ją ponadto wzbogacić odrobiną kardamonu lub goździków
Czarną herbatę liściastą zaparzyć – zalać wrzątkiem i pod przykryciem zaparzać 3 minuty. Dosłodzić napój miodem. Korzeń imbiru cienko obrać i pokroić w cienkie plasterki lub zetrzeć na tarce .
Zielona herbata z imbirem
Połączenie zielonej herbaty i imbiru to znany sposób na dodający energii napój. Napój z imbiru miodu i cytryny pobudza i na długo dodaje energii, oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na poprawę krążenia oraz jest doskonałą bronią przed drobnoustrojami. Napój z imbiru można także pić w czasie przeziębienia. Szybko postawi na nogi, pozwoli rozgrzać organizm i “przegoni” atakujące drobnoustroje.
Kawałek świeżego korzenia imbiru (ok. 5 cm), 3 łyżeczki miodu, 2 cytryny, 4 szklanki wody, świeże listki melisy lub mięty zamiennie można dodać napar (proporcja na domowy dzbanek „na raz”).