26.11.2021 Zajęcia edukacyjne "Dokarmiamy ptaki"

Sezon zimowego dokarmiania ptaków rozpoczęty!

26.11.2021 Zajęcia edukacyjne
W Sali maluszków zorganizowano zajęcia dla dzieci o zimowym dokarmianiu ptaków. Dzieci wysłuchały prelekcji, podczas której edukator ze Słowińskiego Parku narodowego wyjaśnił, jakie zwierzęta potrzebują naszej pomocy zimą. Największą uwagę poświęcono oczywiście ptakom, jako, że na prawie każdym podwórku jest karmnik, jednak najmłodsi nie zawsze wiedzą jak nazwać przylatujących po pokarm gości. Pani wyjaśniła dzieciom jakie gatunki przylatują na nasze podwórka i czym można je dokarmiać. Dzieci z żywym zainteresowaniem reagowały na ptasich bohaterów, ale też potrafiły nazwać prawie wszystkie gatunki pokazywane na zdjęciach. Największą atrakcją był Gil, który z niewiadomych przyczyn wywołał śmiech wśród dzieci. Dzieci wiedzą, że kiedy rozpoczniemy dokarmiać ptaki, to nie możemy przerwać aż do wiosny! To ważna zasada, gdyż ptaki szybko zapamiętują miejsca, gdzie zawsze jest pokarm. Jeżeli o nich zapomnimy, to osłabione będą łatwą ofiarą podstępnego mrozu.
Podczas kolejnej części zajęć, dzieci pracowały przy wyklejaniu ziarnami bogatki. Ukończone prace zabrały do domu.

Pamiętajmy, że gdy przygotowujemy zimową karmę dla ptaków wróblowych, nie można włączać do niej żadnych solonych produktów (suche bułeczki i chleb też ma sól )!