03.12.2021 Dzień Górnika

„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku

Wielu pracuje dzielnych górników”.
4 grudnia to data, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza uroczystości przedszkolnych. Jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Najmłodsi na podstawie wysłuchanej legendy o Św. Barbarze oraz prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, sztygar, kilof, czako, szyb itp. Dowiedziały się również co oznacza symbolika górniczego godła. Przeprowadziliśmy także zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, przy tej okazji dzieci próbowały wyjaśnić do czego jest on używany. Najmłodsi wykonali ciekawe prace plastyczne posługując się węglem do rysowania. Na zakończenie zrobiliśmy odświętne czapki górnicze, które dzieci z dumą prezentowały. Dzień Górnika upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.