25.04.2022 Światowy Dzień Książki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska.

25.04.2022 Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był znakomitą okazją do dyskusji na tematy związane z książką jako źródłem wiedzy i wartości, bowiem jak wiemy „Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy” (Walt Whitman).

Nasi mali - wielcy czytelnicy podczas zajęć o książkach poznali znaczenia różnorodnych nowych słów takich jak: ilustrator, biblioteka, czytelnia czy wydawnictwo. Dzieci miały okazję poznać etapy powstawania książki, a swoją wiedzę na ten temat systematyzowały układając historyjki obrazkowe.    Wspaniałym podsumowaniem była także wizyta pań z Biblioteki  z Wicka i Łeby które przyniosły ze sobą wiele fantastycznych pozycji książkowych dla najmłodszych. Dzieci z ogromną radością zadawały Paniom mnóstwo pytań, z zaciekawieniem słuchały czytanej bajki. Wszystkie przedszkolaki jednogłośnie wypowiedziały się, że zamierzają przyjść do biblioteki z rodzicami oraz z uśmiechem na ustach stwierdziły, że czytanie książek jest fantastyczne. To był bardzo udany dzień pełen uśmiechu i radości naszych przedszkolaków.

facebook rss

BezpieczneWakacje