28.04.2022 Konkurs edukacyjny "Od morza do Tatr"

Podczas konkursu dzieci  rozpoznawały symbole narodowe, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, zabawa kontur Polski zabrała nas w ciekawe miejsca naszego kraju: nad morze Bałtyckie, w góry, nad jeziora, zaznaczyliśmy na mapie rzekę Wisłę oraz stolicę Warszawę. Przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością poznanych liter układając napisy Polska, flaga, godło. Nie zabrakło zadań matematycznych!

28.04.2022 Konkurs edukacyjny

Na zakończenie konkursu wybraliśmy się w podróż po kraju śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem". Zwiedziliśmy różne zakątki naszej ojczyzny dopasowując pamiątki z różnych regionów kraju, sól z Wieliczki, Bazyliszka, Syrenkę Warszawską,  w Krakowie spotkaliśmy smoka Wawelskiego, nad morzem mieliśmy okazję spróbować śledzika, a w Toruniu skosztowaliśmy pysznych pierników. Najsmaczniejszym dla naszych przedszkolaków okazał się oscypek prosto z Zakopanego!

Gratulujemy naszym wychowankom znakomitej wiedzy na temat naszego kraju oraz umiejętnego współzawodnictwa podczas zabaw.

facebook rss

BezpieczneWakacje