05-09.10.2020 Code Week Cała Polska Programuje

05-09.10.2020 Code Week Cała Polska ProgramujeW związku z udziałem naszego Przedszkola w projekcie Ministerstwa Cyfryzacji pt. „Code Week Polska”, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach: "

1.Kubeczki od A do Z

2.Muzyczny KOD

3.Pętle-czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach

4.Zaprogramuj zdrowie

5.Rysuję maluję koduję

05-09.10.2020 Code Week Cała Polska Programuje
W ramach tematyki zajęć  podjęliśmy wiele aktywności, które pozwoliły na doskonalenie logicznego myślenia oraz na rozwój naszych kompetencji cyfrowych. Mieliśmy okazję rozszyfrować tematyczne dyktanda graficzne, układaliśmy jesienne sudoku, kodowaliśmy muzykę tworząc zespoły muzyczne poznając instrumenty muzyczne. , kodowaliśmy wzory za pomocą kubeczków zgłębiliśmy wiedzę na temat zdrowego odżywiania, robienia soków owocowych, rysowania według kodu a także rozwiązywaliśmy zakodowane krzyżówki.

05-09.10.2020 Code Week Cała Polska Programuje

Kodowaliśmy ,drogę Beebota, Photona w sadzie rozpoznając drzewka i krzaki owocowe utrwalając ich wygląd i nazwy, a następnie używając kart kodujących, krok po kroku dzieci tworzyły ścieżkę dla Photona. Po zaprogramowaniu kolejności kroków, przedszkolaki z wielką satysfakcją oberwały wyścig Photonów przez sad do spiżarni .

05-09.10.2020 Code Week Cała Polska Programuje
Zajęcia z programowania odbywały się również przy użyciu nowoczesnych tablic interaktywnych, tabletów z wykorzystaniem programów przeznaczonych do nauki kodowania dla najmłodszych.
Zajęcia z programowania to czas aktywności umysłowej, nauki pracy w grupie, rozwoju logicznego myślenia i świetnej zabawy!

05-09.10.2020 Code Week Cała Polska Programuje
Ponadto, nasz udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, a dokładniej w projekcie Ministerstwa Cyfryzacji pt. „Code Week Polska” , zaowocował otrzymaniem europejskiego certyfikatu dla naszej placówki! Cieszymy się, że ten certyfikat jest wyrazem naszego zaangażowania w rozwijanie u przedszkolaków nowoczesnych umiejętności programowania.