2008-11-21 Przedstawienie Jaś i Małgosia

Przedstawienie „Jaś i Małgosia”

Dnia 21.11.2008 roku dzieci z grupy II i III udały się na wycieczkę do Słupska, do Teatru Lalki „Tęcza”. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Mali artyści”.

Dzieci obejrzały przedstawienie „Jaś i Małgosia” autora Jana Brzechwy. Jest to niewątpliwie sztuka wywodząca się z nurtu klasyki baśniowej, opowiada o przygodach, jakie spotkały Jasia i Małgosię, o ich wyprawie na polanę, gdzie napotkane po drodze słodycze: cukierki, lizaki i czekoladki mylą im drogę i sprawiają, że dzieci wpadają w sidła zastawione przez Czarownicę. Zaskakujące było jednak dowcipne zakończenie autora, w którym jak się okazało cała przygoda Jasia i Małgosi działa się w świecie producentów słodyczy.

Spektakl trwał bez przerwy 45 minut i dostarczył w tym czasie moc emocji . Barwna i zabawna dekoracja oraz lalki i kostiumy, a przy tym czwórka wspaniałych wykonawców dało gwarancję niezapomnianych przeżyć dla dzieci.

Przedstawienie Jaś i Małgosia

facebook rss