Projekt Mali artyści

Projekt „Mali artyści”

Nasze przedszkole w okresie od 16.X.2008 do 22.XII.2008 realizowało projekt „Mali artyści”, dotowany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku w ramach dofinansowania programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży.

W ramach projektu podjęliśmy następujące działania:

1. Prowadziliśmy dwa kółka zainteresowań dla dzieci 5,6-letnich:
- rytmika „Śpiewające brzdące” (2 razy w tygodniu po 30 minut) – opiekun Izabela Olechnowicz
- koło teatralno-artystyczne „Teatr Marzeń” (2 razy w tygodniu po 30 minut) – opiekun Anna Iwicka

2. Zorganizowaliśmy wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku na przedstawienie „Jaś i Małgosia”.

3. Wzięliśmy udział w zabawie Mikołajkowej dla dzieci z Przedszkola w Charbrowie i w Wicku, którą poprowadził zespół muzyczny Agencji Koncertowej z Gdyni. Dzieci spotkały się z Mikołajem, który wręczył wszystkim pociechom paczki ze słodyczami. Zabawa Mikołajkowa w całości była dotowana z projektu.

4. Przygotowaliśmy z dziećmi, w ramach prowadzonych kółek zainteresowań, przedstawienie „Królowa Śniegu”. Przedstawienie zostało zaprezentowane rodzicom na zebraniu w przedszkolu. Obejrzały go też dzieci z Przedszkola w Wicku i dzieci klas III Szkoły Podstawowej w Wicku. W inscenizacji udział wzięło 30 dzieci, które już od pierwszych dni listopada pilnie ćwiczyły swoje role i układy taneczne. Dzięki dofinansowaniu z projektu i zaangażowaniu rodziców przedstawienie posiadało bogatą scenerię a dzieci przebrane były w piękne stroje uszyte specjalnie na tę okazję.

5. Dla dzieci uczęszczających na warsztaty teatralne i rytmiczne zostały przygotowane konkursy z nagrodami. 6 i 7 stycznia 2009 roku odbył się konkurs „Bajki i baśnie” oraz „Quiz muzyczny” kończące projekt „Mali artyści”. Dzieci utrwalały zdobyte wiadomości i umiejętności muzyczne i aktorskie, a wszystko przy wesołej zabawie i dźwiękach muzyki. Na wszystkie dzieci czekały dyplomy oraz nagrody za trud włożony w uczestnictwo w warsztatach.

6. Przedszkole wzbogaciło się o nowe pomoce dydaktyczne: książki, płyty, instrumenty muzyczne, stroje do inscenizacji. Pozyskaliśmy nowy magnetofon oraz kamerę cyfrową,.

Projekt zakończył się pełnym sukcesem. Realizacja projektu „Mali artyści” w dużej mierze możliwa była dzięki zaangażowaniu rodziców i ich ogromnemu wsparciu, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt Mali artyści w Przedszkolu w Charbrowie Projekt Mali artyści w Przedszkolu w Charbrowie