2009-04-21 Konkurs wiedzy o Polsce - Polsko, jaka jesteś

Konkurs wiedzy o Polsce „Polsko, jaka jesteś?”

21.04.2009 r.

W dniu 21.04.2009 r. odbył się w przedszkolu Konkurs wiedzy o Polsce „Polsko, jaka jesteś?”. W konkursie udział wzięły dzieci z grupy II i III. Konkurs miał charakter turnieju. Wytypowano dwie drużyny:

Grupa II

Kacper Pawłowski
Dawid Renk
Tomek Godula
Dominika Jańczuk
Grupa III

Jakub Dziekoński
Maciek Filipinek
Weronika Kasprzyk
Wiktoria Kasprzyk

Konkurs wiedzy o Polsce - Polsko, jaka jesteś Konkurs wiedzy o Polsce - Polsko, jaka jesteś
Drużyna „Średniaków”                                            Drużyna „Starszaków”

Dzieci rywalizowały w kilkunastu konkurencjach, za które otrzymywały punkty. W radosnej atmosferze rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały flagę Polski, odpowiadały na pytania „Jakie to miasto?”, układały puzzle „Polskie legendy”, brały udział w quizie wiedzy o Polsce.

Konkurs wiedzy o Polsce - Polsko, jaka jesteś
Wysłuchaliśmy także pięknych recytacji – wiersz recytuje Karolina Miotk.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat swojego kraju, tak więc jury przyznało remis. Reprezentanci drużyn otrzymali dyplomy, książeczki „Polskie legendy” i komplety mazaków, a wszystkim pozostałym uczestnikom pani dyrektor wręczyła słodycze. Konkurs zorganizowały i poprowadziły Małgorzata Sojda i Sabina Obidzińska.