2009-05-06 Lekcja edukacyjna w Muzeum Przyrodniczym w Rąbce

6.05.2009 r.

6.05 2009 r. odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez pracownika SPN – panią Katarzynę Sitkowską.

Lekcja edukacyjna w Muzeum Przyrodniczym w Rąbce

Oglądaliśmy piękne zdjęcia flory i fauny wydm w obiekcie muzealnym, braliśmy udział w zajęciach z wykorzystaniem zaplecza edukacyjnego „Przyrodnicza układanka – WODA, LAS, PIASEK I WIATR”. I chodź pogoda nam nie dopisała, lekcja bardzo nam się podobała. Dzieci chętnie wykonywały zadania:
„Skrzynia skarbów” – wkładając dłonie poprzez otwory skrzyni dzieci starały się rozpoznać ukryte przedmioty, czyli skarby natury (piasek, kamyki, kasztany, patyczki) ale także elementy obce przyrodzie (papierki).

Lekcja edukacyjna w Muzeum Przyrodniczym w Rąbce

„Zgadnij kim jestem?”- rozpoznawaliśmy sylwetki ptaków w locie, które umieszczono wysoko pod zadaszeniem wiaty (np. bielik, kruk, mewa, skowronek).
„Wytrop mnie” – dopasowywaliśmy, które zwierzę zostawiło swój trop odciśnięty na piaszczysty podłożu.
„Mieszkańcy piaskowych uroczysk” – wybieraliśmy na ściankach klocków rośliny i zwierzęta spotykane na plaży i wydmach. Z liter na ściankach ułożył się napis WSPANIALE.

Lekcja muzealna pozwoliła nam wykonać prace plastyczne na konkurs „Przygoda w muzeum”.