2009-05-26 BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM

26.05.2009 r.

26 maja gościliśmy w Przedszkolu w Charbrowie z okazji organizowanej uroczystości plenerowej pod nazwą „Festyn Rodzinny”, wielu gości. Jak co roku była to szczególna okazja, by podziękować wszystkim mamom i tatusiom za trud włożony w wychowanie.

Rodzice mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez dzieci 5,6 - letnie pod nazwą „Płynie Wisła płynie”, w której wychowankowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i muzyczne.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Również „Maluszki” wystąpiły przed zgromadzoną publicznością, pięknie recytując wiersze dla najbliższych. Nie jedna łza zakręciła się w oku ukochanej mamy! I jeszcze piosenka kończąca występy przedszkolaków. Po czym czas na wręczanie upominków swoim rodzicom.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Ale to nie koniec niespodzianek, gdy wszyscy już trochę ochłonęli z wrażeń, mogli biesiadować przy śpiewie pań z zespołu „Zosieńki”.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Nastąpił czas na rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla rodziców i dzieci.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

I tak nagrody oraz dyplomy otrzymali:
I miejsce Jakub Klinkosz z rodzicami
II miejsce Patryk Szlaski z mamą
III miejsce Nikola Hebbel z mamą

Nie zapomnieliśmy również o pozostałych uczestnikach konkursu, którym zostały wręczone dyplomy oraz nagrody w postaci książek, gier dydaktycznych itp.

Rodzice wraz z dziećmi mogli korzystać z poczęstunku przygotowanego przez panie kucharki (frytek, kiełbasek z grilla, kawy, herbaty) oraz zajadać pyszne ciasto upieczone przez zaangażowanych rodziców.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Oprócz tego po raz pierwszy zorganizowaliśmy na festynie „Kącik kulinarny” – gdzie rodzice mogli wykazać się regionalnymi zdolnościami kulinarnymi. Chętnych nie brakowało by skosztować pyszne smakołyki.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Oto rodzice i przygotowane przez nich potrawy:
- Dorota Szlaska - SMALEC
- Agnieszka Wolańska - SER WĘDZONY, FAWORKI
- Marta Kołonowicz - SMALEC, CHLEB, OGÓRKI KISZONE
- Beata Grubba - KLUSKI ŚLĄSKIE ZE SKWARKAMI
- Marta Detlaf - PIEROGI RUSKIE
- Ewa Staniecka - SZCZODRAKI
- Małgorzata Dziekońska - DROŻDŻÓWKA, SAŁATKA KASZUBSKA
- Stella Muzz-Bondaryk - RACUCHY, PIEROGI
- Bogumiła Hebbel - KLUSKI ŚLĄSKIE

Goście mogli także, powspominać stare dzieje, ponieważ zorganizowaliśmy wystawę z okazji 40-lecia powstania naszego przedszkola. Rodzice rozpoznawali się na zdjęciach umieszczonych na tablicy, przeglądali kroniki przedszkolne.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Nie tylko rodzice znaleźli coś dla siebie. Dla dzieci funkcjonował kącik malowania twarzy, gdzie pociechy przemieniały się w wybrane zwierzęta i postacie z bajek. Zabawa była przednia a dzieci potrafiły czekać w długiej kolejce, żeby choć na chwilę przeobrazić się w kogoś innego.

BAWIMY SIĘ NA FESTYNIE RODZINNYM W CHARBROWIE

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy!. Miejmy nadzieję, że i w przyszłym roku zabawa będzie tak udana.

facebook rss

BezpieczneWakacje