2009-06-04 Wycieczka do Uroczyska w Drętowie

4.06.2009 r.

Nadszedł wreszcie upragniony czas wyjazdu do znanego już starszym dzieciom miejsca nazwanego niedawno jako „Uroczysko Drętowo”. Dzieci wyposażone w dobre humory, zasiadły w autokarze nie mogąc doczekać się spotkania z panem Leśnikiem. Okazało się, że nasz przyjazny leśnik czekał już na dzieci z utęsknieniem.

Wycieczka do leśniczówki – Uroczysko w Drętowie

Lekcja przyrody rozpoczęła się, od rozpoznania drzew rosnących wokół budynków. Dzieci zapoznane zostały z gablotą, na której umieszczeni zostali mieszkańcy lasu: zarówno zwierzęta jak i ptaki i owady. Ciekawostką było to, że przedszkolacy mogli przeistoczyć się np. w sowę czy jelenia wkładając głowę w odpowiedni otwór. Chętnych nie brakowało!

Wycieczka do leśniczówki – Uroczysko w Drętowie Wycieczka do leśniczówki – Uroczysko w Drętowie

Dalsza część wycieczki obejmowała omówienie i obserwację monitoringu lasu oraz zapoznanie ze strojem chroniącym ciało pana leśnika przed groźnym żywiołem, jakim jest ogień.

Dużą frajdę sprawił dzieciom pokaz samochodu STRAŻY LEŚNEJ, prezentacja różnych sygnałów wydawanych przez auto oraz działanie pompy tłoczącej wodę, niezbędnej przy gaszeniu pożaru. To była dopiero radość, gdy każde dziecko mogło spróbować swoich sił i strzelać z „sikawki” tak jak prawdziwy strażak.

Wycieczka do leśniczówki – Uroczysko w Drętowie

Po tak owocnej lekcji nadszedł czas na podziękowania. Wychowankowie wręczyli panu zielone drzewko, wykonane przez nich samych z naturalnych materiałów.

Wycieczka do leśniczówki – Uroczysko w Drętowie

Na zakończenie wszyscy odpoczywaliśmy przy ognisku, gdzie dzieci piekły kiełbaski, piły soki. Maluszki natomiast zajadały pyszne kiełbaski z grilla. Nie zabrakło i czasu na swobodną zabawę i obserwację okazów przyrody. Z głowami zapełnionymi wiedzą wróciliśmy do naszego ukochanego przedszkola.