2009-06-10 Wizyta w Bibliotece w Wicku

10.06.2009 r.

Grupa dzieci „Starszaków” i „Średniaków” udała się z wizytą do Biblioteki w Wicku. Celem wycieczki było zapoznanie z wyglądem półek i regałów, rozmieszczeniem książek, procedurą wypożyczenia bajek, z wyglądem karty bibliotecznej. Wszystkie założone cele zostały osiągnięte. Dzieci 6-letnie przy pomocy opiekuna, pani Izabeli Olechnowicz wypożyczyły dwie wybrane książeczki.

Wizyta w Bibliotece w Wicku Wizyta w Bibliotece w Wicku

Zaskoczeniem było przygotowanie przez gimnazjalistki z kółka teatralnego czytanych opowiadań o smokach.

Wizyta w Bibliotece w Wicku

Dzieci przedszkolne mogły wykazać się także umiejętnościami plastycznymi oraz wyobraźnią. Zadanie polegało na podzieleniu się na grupy i wykonaniu pomysłowego smoka. Powstałe prace okazały się wyjątkowe, bogate w kolory oraz bardzo zachwyciły panie pracujące w bibliotece.

Wizyta w Bibliotece w Wicku

Spotkanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowej książeczki pt: „Niesamowity słoń”, wykonanej przez grupę „Średniaków”. Dzieci ze starszej grupy wręczyły paniom piękne prace plastyczne. Panie bibliotekarki nie były nam dłużne wręczyły dzieciom broszurki informacyjne i rozdały śmieszne naklejki. Za wszystkie upominki bardzo dziękujemy!

Wizyta w Bibliotece w Wicku Wizyta w Bibliotece w Wicku