31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny "Wielkanocne zwyczaje"

Międzygrupowy konkurs edukacyjny "Wielkanocne zwyczaje"

31.03.2010 rok

31 marca odbył się w naszym przedszkolu konkurs edukacyjny pt. "Wielkanocne zwyczaje," w którym udział wzięły dzieci z wszystkich grup. Konkurs odbył się na zasadzie turnieju między trzema grupami, które reprezentowali:

Grupa I                      Grupa II                       Grupa III

Ola Wolańska     Nikola Hebbel             Ela Bojke

Grzesiu Dolny     Ola Cichoń                 Oliwka Gil

Maciek Gajec      Mikołaj Mikłaszewicz    Tomek Godula

31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny 31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny 31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny

Dzieci znały doskonale odpowiedzi na pytania o tematyce świątecznej, świetnie układały puzzle, rozwiązywały zagadki, segregowały obrazki, znały zawartość koszyczka wielkanocnego. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna zdobywała punkt - czekoladowe jajeczko. Przy ogromnym dopingu pozostałych dzieci, drużyny zdobyły taką samą liczbę punktów, wobec czego komisja ogłosiła remis. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki, a wszystkie pozostałe dzieci czekoladowe jajeczka.

31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny

Dużyna II sprawdza co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym.

31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny

Drużyna III układa jajka według wielkości.

31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny

Druzyna I segreguje obrazki.

Zmagania drużyn uatrakcyjniły występy artystyczne dzieci.

31.03.2010 Międzygrupowy konkurs edukacyjny

Rozśpiewane "Maluszki" w piosence "Wielkanoc".

Konkurs przygotowały i poprowadziły panie: Mariola Karszna i Małgorzata Sojda. Słoneczna pogoda i radosne oczekiwanie na przyjście zajączka dopełniło szczęścia w tym pełnym niespodzianek, przedświątecznym dniu. Konkurs przyniósł dzieciom wiele uśmiechu i zabawy, a przy tym pozwolił na utrwalenie poznanych zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi.