Wyjazd do Teatru Lalki w Slupsku

na przedstawienie "O Janku Wędrowniczku"

20.10.2010 rok

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola, w środę 20.10.2010 r. pojechały do Teatru Lalki w Słupsku na przedstawienie "O Janku Wędrowniczku".

20.10.2010 Wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku

"O Janku Wędrowniczku" to sztuka według Marii Konopnickiej, przedstawiająca zabawne przygody pięcioletniego chłopca, który w tajemnicy przed mamą wyruszył w świat. Janek wędrował w czerwonym kapelusiku, który wzbudzał podziw napotkanego stracha na wróble, czarnego barana, a nawet koguta. We wszystkich napotkanych postaciach mały Janek znajdował oddanych przyjaciół: Kasia ruatowała go przed rogami czarnego barana, Wojtek pomógł chłopcu wyciągnać z wody kapelusik i odprowadził do młyna, Młynarzowa udzieliła Jankowi schronienia i poczęstowała go pierogami ze śmietaną. Potem Janek dosiadł osiołka i udał się w drogę powrotną do domu.

20.10.2010 Wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku

Dzięki przygodom, Janek uczył się świata i poznał jego tajemnice, a my mogliśmy uczyć się razem z nim. Nie zabrakło też okazji do śmiechu i radości.

20.10.2010 Wyjazd do Teatru Lalki w Słupsku

W oczekiwaniu na przedstawienie.

Plastyczne wrażenia po obejrzeniu przedstawienia "O Janku Wędrowniczku"

"Janek Wędrowniczek odwiedza podwórko Kasi" Ola Wolańska, Jakub Storcz

"Janek Wędrowniczek wrócił do domu" Grzesiu Dolny, Wiktoria Lawrenc