8.11.2010 Pokaz astronomiczny w przenośnym planetarium

Pokaz astronomiczny w przenośnym planetarium

8.11.2010 rok

W poniedziałek, 8.11.2010 r. obejrzeliśmy pokaz astronomiczny, zaprezentowany przez Planetarium Ursa Major, który odbył się w specjalnej, klikumetrowej, nadmuchiwanej kopule, pokrytej materiałem zapewniającym we wnętrzu niezbędną ciemność.

8.11.2010 Pokaz astronomiczny w przenośnym planetarium

Pokaz trwał około 40 minut, osobno dla każdej grupy, dzieki czemu dostosowany był do wieku dzieci. Tematem pokazu był plastyczny obraz gwiazdozbiorów, Księżyca, Słońca i planet widzianych z bliska. Poznaliśmy mity greckie w formie bajki i ich ślady na niebie (historia niedźwiedzi tworzących Małą i Wielką Niedźwiedzicę). Utrwaliliśmy nazwy planet układu słonecznego, poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika, dowiedzieliśmy się jak obserwujemy niebo. Dzięki zastosowaniu specjalnego zwierciadła projekcyjnego oraz animacji komputerowych przeznaczonych do wyświetlania na kopule, dzieci mogły uzmysłowić sobie jak mija rok, z jaką prędkością krążą poszczególne planety wokół słońca, porównać wielkość planet.

8.11.2010 Pokaz astronomiczny w przenośnym planetarium

Pokaz okazał się wielką atrakcją dla dzieci. W przyjaznej i radosnej atmosferze przenieśliśmy się w nieznane przestworza kosmosu, a wrażenia były tak realne, że niektórzy myśleli, że naprawdę wyruszyli w kosmos, a kopuła była statkiem, który ich w tę podróż zabrał.

Za udział w pokazie otrzymaliśmy certyfikat

8.11.2010 Pokaz astronomiczny w przenośnym planetarium

Bardzo dziękujemy za wspaniały pokaz.

Polecamy Planetarium Ursa Major!