1.12.2010 Mikołajkowe spotkanie z iluzjonistą

Mikołajkowe spotkanie z iluzjonistą

1.12.2010 rok

"...dzwoneczku mały, spraw by czary się udały..." - takim zaklęciem pomagały dzieci czarować, aktywnie włączając się do zabawy.

W programie "Zaczarowany Mikołaj i jego przyjaciele" wystąpił Smerf, Krasnale i Mikołaj. Iluzjonista przebrany za bajkowe postacie, wykonywał wspaniałe sztuczki, które wywoływały na twarzach dzieci ogromną radość, a czasami wielkie zdziwienie. Czarodziej zdradził nam też, jak robi się niektóre sztuczki.

Dzieci bardzo chętnie pomagały czarować. Ochotników było wielu, aby w roli Mikołaja i pani Mikołajowej magicznym zaklęciem wyczarowywać piłeczki, prezenty w pudełeczkach, zamieniać kolory przedmiotów.

Wiktoria za sprawą Mikołaja stała się piękną, świecącą choinką.

Na koniec niespodzianka - śnieg, który Mikołaj wyczarował z papierowej chusteczki.