10.12.2010 Przedstawienie "Nygusek" w Zespole Szkół Mechanicznych w Lęborku

Przedstawienie "Nygusek"

10.12.2010 rok

W piątkowe popołudnie, 10.12.2010 r. udaliśmy się z grupą dzieci, autokarem na przedstawienie "Nygusek". Przedstawienie odbyło się w auli Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku.

10.12.2010 Przedstawienie

Bohaterami spektaklu była kurka "Pazurka", kot "Trzpiot" i lis, sympatyczne zwierzątka, ale co dzieci szybko zauważyły - leniwe i kłamliwe. Po zjedzeniu zaczarowanego tortu zmienili swoje postępowanie. Kurka stała się pracowita, a kotek prawdomówny. Przygody Kota, Kurki i Lisa pokazały dzieciom, co może zaszkodzić zdrowiu np. trujące rośliny, papierosy, alkohol, których nie należy spożywać ani używać. Dzieci dowiedziały się jak kłamstwo nie popłaca, a lenistwo doprowadza do zepsucia i braku serca dla innych.

10.12.2010 Przedstawienie

Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń, począwszy od zabawnych przygód kota, lisa i kurki, a kończywszy na nie typowej porze wyjazdu na wycieczkę w zimowe i ciemne popołudnie. Całości dopełnił prowiant przygotowany dla dzieci: soczek, wafelek i słodka bułka. Wracały autokarem uśmiechnięte i zadowolone, chodź nie jedno bardzo śpiące po długim dniu pełnym wrażeń.