Roczek GOKiS w Wicku

21.10.2011 rok

Z okazji I urodzin Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wicku zostaliśmy zaproszeni na projekcję bajek i przedstawienie „Tomek Drops”, w wykonaniu Teatru Maszoperia z Gdyni.

21.10.2011 Roczek GOKiS w Wicku

Tomek Drops – chłopiec pochodzący z bardzo biednej rodziny, postanowił zarobić trochę pieniędzy. Wpadł na pomysł, aby wystawić teatr. Wybrał się więc na wycieczkę po świecie, poznał przyjaciół (wiewiórkę, bociana, ślimaka, mysz polną i stonogę) i wspólnie z nimi przygotował przedstawienie teatralne. Tomek z przyjaciółmi byli szczęśliwi, że wszystko się udało. Postanowili więc wyruszyć, w kolejną wyprawę. Zainteresował ich los pewnej dziewczynki, która była bardzo smutna - okazało się  że jest chora. Wspólny śpiew piosenki Tomka i jego przyjaciół wywołał uśmiech na twarzy dziewczynki. Ta opowieść to przykład tego, że warto mieć przyjaciół i wspólnie z nimi realizować swoje marzenia. Przedstawienie bardzo podobało sie naszym pociechom, zwłaszcza, że mogli wziąść w nim aktywny udział.

21.10.2011 Roczek GOKiS w Wicku

Na spotkanie zostały zaproszone wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół Gminy Wicko.