Przedstawienie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

27.10.2011 rok

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Lęborka na przedstawienie "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak", w wykonaniu aktorów Teatru Lalki ze Słupska. Przedstawienie odbyło się w auli Szkoły Muzycznej.

27.10.2011 Wyjazd na przedstawienie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” , to historia napisana przez twórcę słynnego „Koziołka Matołka” , Kornela Makuszyńskiego. Szewc Kopytko – uczeń i młodzieniec skarcony przez majstra za lekkomyślne wygłupy, wyrusza w świat, szukając przygód i beztroskiego życia. Podczas drogi spotyka rozśpiewanego Kaczora Kwaka – lekkoducha i psotnika. Od tej chwili wędrują razem figlując i żartując przy każdej nadarzającej się okazji. Zarówno Kopytko jak i Kwak, nie rozumieją, iż bezmyślne psoty mogą sprawić przykrość i ból. Dopiero napotkany Wędrowiec, uświadamia im, że łzy mogą być oznaką smutku. Mądrzejsi o to doświadczenie nie rezygnują z wyszukiwania powodów do śmiechu. Jako najsłynniejsi w okolicy rozśmieszacze, zostają wezwani na dwór do cierpiącego Króla Powidło , który od ponad 100 lat pogrążony jest w melancholii. Ale co to dla nich za wyzwanie – rozbawić Króla? Powierzone zadanie wykonują perfekcyjnie. Oczywiście Król Powidło nie może powstrzymać się od śmiechu i…pęka. Bajka kończy się szczęśliwie dla wszystkich, a Szewc Kopytko zostaje królem.

27.10.2011 Wyjazd na przedstawienie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Przedstawienie nas zachwyciło. Dzieci jak zauroczone śledziły kolejne sceny,  a czas tak szybko minął, że nie zdążyliśmy się nudzić.

27.10.2011 Wyjazd na przedstawienie Szewc Kopytko i Kaczor Kwak

Dynamiczna akcja, żywa muzyka i doskonała gra aktorów to największe atuty tego przedstawienia.