17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

Lekcja savoi vivre w restauracji w Poraju

17.02.2012 rok

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

Realizując roczny plan pracy przedszkola "Dziecięcy savoir vivre, czyli jak zostać księżniczką i rycerzem dobrego zachowania" nasunął nam się pomysł, aby wybrać się do restauracji. Dzięki rodzicom Adeli z grupy "Maluszków", którzy są właścicielami restauracji w Poraju, szybko mogliśmy wcielić nasz pomysł w życie.

Tak więc lekcja dobrych manier zaplanowana ze szczegółami. Jeszcze kilka cennych rad, które dzieci otrzymały na zajęciach w przedszkolu: przyda się wiedza o pracy kelnerów, o dobrych manierach przy stole, o właściwym ułożeniu nakryć na stole. I wyruszamy...

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

Elegancko ubrani i trochę podekscytowani weszliśmy do restauracji. Jakież było nasze zdziwienie i zachwyt, kiedy ujrzeliśmy pięknie zastawione stoły, zapalone świece, urocze dekoracje, a wszystko przygotowane dla nas. Poczuliśmy się wyjątkowi, co potwierdzają słowa Kaji, wypowiedziane przy eleganckim stole: "czuję się jak dorosła!". Igor zaś dodał: "jaki odjazdowy lokal!!!"

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

W restauracji podano nam obiad: rosół z makaronem

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

na drugie danie: pieczeń z sosem, ziemniaki i surówkę - pięknie udekorowane

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

oraz deser: banan z polewą czekoladową.

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

W restauracji spędziliśmy półtorej godziny! Nie do wiary, ale czas tak szybko upłynął, a my tacy zaangażowani, przejęci i przy tym bardzo kulturalni nie zauważyliśmy, że już czas wracać do przedszkola.

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

Na pożegnanie podziękowaliśmy gospodarzom za wykwintny obiad i bardzo sympatyczną gościnę i wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi.

17.02.2012 Lekcja savoir vivre w restauracji w Poraju

Dziękujemy bardzo właścicielom i pracownikom restauracji w Poraju za gościnę, życzliwość i zaangażowanie. Ta wycieczka pozostanie nam na długo w pamięci.

facebook rss

BezpieczneWakacje