19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

Spotkanie z policjantami - "Jak bezpiecznie przejść przez ulicę"

19.10.2012r.

19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

W dniu 19 października dzieci z naszego przedszkola odwiedzili funkcjonariusze policji  z Łeby - pan Waldek Kupicz oraz pan Piotr Pobłocki.

19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

Policjanci wyjaśnili jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu.  Dlatego dzieci z grupy II i III wybrały się z funkcjonariuszami na pobliskie przejście dla pieszych. Każdy miał szansę przećwiczyć poprawność  bezpiecznego przejścia przez pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem.

19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę. 19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały pokaz kierowania ruchem ulicznym przez policjanta.

Spotkanie Panów policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.19.10.2012r. Spotkanie z policjantami - Jak bezpiecznie przejść przez ulicę.

facebook rss

BezpieczneWakacje