22.11.2012 - Spotkanie z p.Katarzyną Sitkowską pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego

Spotkanie z panią Katarzyną Sitkowską - pracownikiem Słowińskiego Parku Narodowego.

22.11.2012r.

Jak to miło, że nasze przedszkole odwiedzają  czasem sympatyczni goście, od których dowiadujemy się czegoś nowego. Tym razem pani Kasia Sitkowska z Słowińskiego Parku Narodowego wykorzystała swoją praktyczną wiedzę w rozmowie z dziećmi. W przygotowanej prezentacji multimedialnej nasz gość pokazał wychowankom jak zwierzęta leśne a dokładnie sarny spedzają czas w swoim naturalnym środowisku, w poszczególnych porach roku.

Jak zmieniają sie barwy sierści, czym się żywią, jak możemy im pomóc gdy spadnie śnieg i gdy mróz nie jest łagodny.

Barwne ilustracje, ciekawe komentarze przeplatane odpowiedziami na pytania stawiane przez dzieci okazał, sie ciekawą lekcją z przyrody. Dzieci dowiedziały się także w jaki sposób należy pomóc ptakom podczas srogiej zimy. Oglądały ciekawe projekty karmników dla ptaków oraz wspaniałe pochwaliły się posiadaną wiedzą na temat tego czym żywią się ptaki.

Pani Kasia w nagrodę za miłe spotkanie wręczyła każdej grupie kalendarz na Nowy Rok oraz kolorowanki dla dzieci, tematycznie związane z przeprowadzoną pogadanką.

Dzieci z wielką chęcią podziękowały pani Kasi za przemiłe spotkanie, wreczając pamiątkowy upominek.

Zapraszamy do galerii zdjęć.