18.01.2013r. Baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali"

Baśń muzyczna "W tajemniczej krainie krasnali"

18.01.2013r.

18.01.2013r. Baśń muzyczna

W piatkowy ranek dzieci z naszego przedszkola wybrały sie do Kina Fregata, na baśń muzyczną z prezentami pt.:"W tajemniczej krainie krasnali". Sam podtytuł przedstawienia zachęcał już przedszkolaków do zadawania pytań swoim paniom: Kogo możemy tam spotkać? , Czy Krasnale bedą takie maleńkie jak w bajkach?.

Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice. Skrzat Hałabała wpada w panikę "Nie ma bajek!" Troll Szczerbol ukradł wszystkie bajki. Tak zaczyna się baśń muzyczna w wykonaniu aktorów z Łodzi. Dwa wesołe króliki - Białasek i Łaciatek wspólnie ze skrzatem Hałabałą i Krasnalami zapraszają chętne dzieci z widowni do napisania nowej bajki i do poznania leśnej tajemnicy.

18.01.2013r. Baśń muzyczna  18.01.2013r. Baśń muzyczna

Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia.

18.01.2013r. Baśń muzyczna

Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały słodycze i upominki.

Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierajaca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi.

18.01.2013r. Baśń muzyczna

W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymują lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna  scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali:)

Zapraszamy do galerii zdjęć!

facebook rss

BezpieczneWakacje