Nagrody od Firmy Reba

01.02.2013r.

Program REBA w przedszkolu

Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas.

Florian Plit

Podejmując działania w kierunku ochrony przyrody, pragniemy uświadomić dzieciom ogromny wpływ stylu życia ludzi na stan środowiska naturalnego. Aby działania te przynosiły efekty, potrzebna jest współpraca dzieci z rodzicami oraz wyjście przedszkola do środowiska lokalnego, co sprzyja lepszemu jego poznaniu, budowaniu więzi z przyrodą i odpowiedzialności za nią. Przedszkole Gminne w Charbrowie kolejny rok współpracuje z Organizacją Odzysku REBA, uczestnicząc w kampanii  „Zbieramy zużyte baterie”.

Celem akcji jest przede wszystkim ograniczenie negatywnego wpływu baterii i akumulatorów oraz zużytych baterii i zużytych akumulatorów na środowisko, w tym zdrowie ludzi poprzez redukcję ilości substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach oraz właściwe zbieranie i recykling powstających z nich odpadów.

01.02.2013r. Nagrody za punkty od Firmy Reba

Nasza przygoda z firmą REBA rozpoczęła się już w 2009 roku. Początkowo baterie zbierane były wyłącznie na terenie przedszkola, co sprawiało dzieciom ogromną radość. Rodzice również z entuzjazmem podeszli do naszej propozycji, chętnie oddając zużyte baterie w odpowiednio przygotowane  do tego miejsca.

01.02.2013r. Nagrody za punkty od Firmy Reba

Jako uczestnicy programu gromadzimy punkty i za każdy zabrany i oddany do REBA kilogram baterii przedszkole otrzymuje 1 punkt.  Zebrane punkty firma REBA wymienia na prezenty dla przedszkola i przedszkolaków. I tym razem ilość zebranych baterii pozwoliła nam wymienić punkty na nagrody. Otrzymaliśmy gry planszowe, warcaby oraz kolorowe klocki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci.

01.02.2013r. Nagrody za punkty od Firmy Reba

Serdecznie zapraszamy Państwa do składania baterii do specjalnych pudełek, które znajdują się w naszej placówce oraz w wielu innych miejscach na terenie Gminy Wicko.

Więcej informacji na ten temat znajdą państwo na stronie:

www.reba.pl