01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

Kącik lekarski w grupie starszaków

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

W ubiegłym tygodniu tematem naszych zajęć był zawód lekarza, oraz przestrzeganie zdrowego trybu  życia. Panie przez cały tydzień opowiadały o tym co robić, aby być zdrowym, jak dbać o higienę i swoje zęby.

W tym celu stworzyliśmy kącik lekarski. Dzięki uprzejmości pani Marzeny Storcz, która udostępniła nam wiele atrakcyjnych - rzeczywistych rekwizytów, wykorzystywanych w szpitalach przez lekarzy. Serdecznie dziekujemy.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków 01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

W naszym kąciku znalazły się wszystkie potrzebne akcesoria w pracy lekarzowi.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków 01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

Więc pozostała nam już tylko zabawa!

Zacznijmy więc od początku...

W gabinecie czeka na nas doktor Kuba, który od razu udziela  pomocy Maćkowi.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

Na szczęście ten pacjent jest zdrowy i spokojnie może wrócić do domu. Trzeba tylko wykonać zdjęcie rentgenowskie, które potwierdzi postawioną diagnozę.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

Niestety w poczekalni tłum jak zawsze, pacjenci zainteresowani czytaniem ulotek informacyjnych.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

W pobliżu czeka także przyjazna pani doktor Wiktoria, która tylko na chwilę opuszcza blok operacyjny, by wypisać receptę pacjentce.

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

W tym czasie na kozetce przebywa kolejna pacjentka - Wiktoria z dość poważnym schorzeniem ... lekarz - Julka zaraz interweniuje.

Już po wszystkim przerażenie pacjentki znika i zabawa toczy sie od poczatku:) nie tylko w gronie dzieci ale i nawet pań( p. Bożena i p. Ula)

01.03.2013r. Kącik lekarski w grupie starszaków

Może zabawy w przedszkolu, w przyszłości staną sie realnym życiem ... Kto to wie?