Wizyta Starszaków w sklepie spożywczym

14.03.2013r.

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

W czwartkowe popołudnie dzieci z grupy III wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym w Charbrowie, związana była z tygodniowym tematem pracy "Robimy zakupy".

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu tzn. urządzenia, towar i jego ułożenie oraz ceny. Celem wycieczki było również utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa.

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym 14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Pani ekspedientka zapoznała dzieci z wagą sklepową, a dokładnie z nową, współczesną wersją wagi elektronicznej.

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki.

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

W trakcie oglądania sklepu przedszkolaki miały także okazję zadać pytania pani sprzedawczyni. Wielkie poruszenie wzbudziły kamery umieszczone w sklepie, które po wyjaśnieniu pani ekspedientki, chroniły towar przed kradzieżą.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci słodkich cukierków. Otrzymaliśmy także pyszne jajeczka, które  smakowaliśmy w przedszkolu. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.

Na pamiatkę naszej wizyty i podziekowań wręczylismy Pani ekspedientce laurkę.

14.03.2013r. Wizyta Starszaków w pobliskim sklepie spożywczym

Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.