28.05.2013r. Straż Graniczna w naszym przedszkolu

Straż Graniczna w naszym przedszkolu

28.05.2013r.

Miło było nam gościć w przedszkolu funkcjonariuszy Straży Granicznej w Łebie, z ich kompanem psem - Morusem! Dzieci z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Pracownicy PSG przeprowadzili pogadankę dotyczacą odpowiedniego zachowania sie w kontakcie z nieznanym psem. Zademonstrowali pozycje bezpieczną "na żółwika", która chroni napastnika przed atakiem złowrogiego czworonoga.

"Morus" chętnie wykonywał  komendy swojego opiekuna, oczywiście otrzymując za to smaczną przekąskę.

Chętne dzieci wypowiadały się na temat tego jak należy opiekować się zwierzętami i jak o nie dbać, o czym nie można zapomnieć gdy posiadamy takiego przyjaciela.

Druga część spotkania dotyczyła prezentacji sprzętu, w który wyposażony jest każdy funkcjonariusz Straży Granicznej:

KAMIZELKI ODBLASKOWE

KAJDANKI

KASKI OCHRONNE WYKORZYSTYWANE PODCZAS

SPECJALNYCH AKCJI

KAMIZELKI TAKTYCZNE

Dzieci uszczęśliwione nowym doświadczeniem dziekują za chwile spędzone w towarzystwie gości, wręczając podziękowania oraz laurki i obrazki, przygotowane specjalnie na tę okazję.