Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

04.06.2013r.

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

4 czerwca dzieci z wszystkich grup wiekowych, wybrały sie na wycieczkę autokarową do pobliskiego Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego  w Sarbsku.

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku 04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Sea Park jest pierwszym parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce.  Położony jest na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i  przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie. Obecnie liczba zwierząt to cztery samice foki szarej oraz 3 samice i samiec kotików.

Dzieci zaciekawione zmierzały wyznaczonymi uliczkami i oglądały nastepujace atrakcje:

Gr.I

Gr. III

Gr. II

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Przyglądaliśmy się bogatej kolekcji Muzeum marynistycznego z ciekawymi ekspozycjami, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. rzeźby, modele, dyplomy oraz kolekcję pamiątek okolicznościowych związanych z największym gdyńskim armatorem Polskimi Liniami Oceanicznymi. Nie lada atrakcją była także mesa kapitana Morgana, która pokazuje na konkretnym przykładzie kolekcjonerskie pasje marynarzy i rybaków.

Dzieci z zadowoleniem już z dala widziały  makiety przedstawiające  zwierzęta morskie, w swoich naturalnych rozmiarach (ssaki, ryby i ptaki zamieszkujące morze i jego wybrzeże).

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Nie jeden przedszkolak  odwarzył się spojrzeć prosto w oczy manty, stanąć w stadzie razem z pingwinami lub też dotknąć wielkich kłów morsa.

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Ciekawostą był też park miniatur przedstawiających latarnie morskie. Dzięki niemu dzieci odbyły spacer, podczas którego przeszły całe polskie wybrzeże  od Krynicy Morskiej po Świnoujście.

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Wielkie poruszenie wzbudziła prezentacja karmienia fok i ich trening medyczny. Trening taki nie polega tylko na nauczeniu zwierząt pewnych czynności, ale ma za zadanie przyzwyczaić je do obecności człowieka  w celu kontroli ich stanu zdrowia.W razie potrzeby można wówczas podać niezbędne lekarstwa lub witaminy,sprawdzić stan uzębienia lub pobrać krew. Foki z dumą prezentowały swoje umiejętności. Teraz wiemy, że gdy są głodne głośno upominają sie o pyszna rybę!

04.06.2013r. Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku

Kolejną atrakcją dla dzieci było  prehistoryczne oceanarium  3D z kinem 5D, w którym stanęliśmy " oko w oko" ze stworami zamieszkującymi wody naszej planety miliony lat temu. Dzięki temu poznaliśmy prehistoryczne gady i ryby osobiście, tak jakbyśmy sami znajdowali się w podwodnych głębinach.

Na zakończenie skorzystalismy także z parku zręcznosciowego Małego Pirata i placu zabaw. Z wielkim apetytem dzieci zajadały słodkie bułki popijajac napojem po tak wielu atrakcjach.

Pogoda płatała nam figle bo słoneczko chowało się za chmury, ale my i tak zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, bogatsi w nowe doswiadczenie.