Odwiedzamy gabinet stomatologiczny

15.11.2013r.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Dzieci z grupy najstarszej w godzinach popołudniowych wybrały się na spotkanie ze stomatologiem – panem Grzegorzem Smurzyńskim. Przedszkolacy początkowo nieco onieśmieleni z boku przyglądali się narzędziom umieszczonym w gabinecie.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Pan doktor opowiedział dzieciom jak należy dbać o zęby. Niektórzy mogli spróbować techniki mycia zębów, na specjalnym rekwizycie.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Ciekawe okazały się narzędzia, którymi posługuje się stomatolog. Niektóre działają jak mały odkurzacz, inne wydają głośny dźwięk, a jeszcze inne chlapią wodą. Fotel, na którym siadają pacjenci jest wygodny i może zmieniać wysokość. Nie jeden przedszkolak chciał na nim usiąść. Pani asystentka wykonała specjalnie dla nas wypełnienie, które jest materiałem odbudowującym tkankę zęba.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym 15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Dzieci zrozumiały, że wizyta u stomatologa nie powinna wiązać się ze strachem ponieważ wszyscy są tu przyjaźni, uśmiechnięci i chcą nam pomóc. Teraz to wszystko zależy od nas ,czy będziemy częstymi gośćmi w tym gabinecie.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Podczas spotkania ze specjalistą Zosia R. krzyczy : „Proszę pani ząb mi wypadł…!” Na to odpowiada pan Grzegorz: „ Jak to dobrze, że właśnie w tym miejscu. Będziesz miała co wspominać!” Wszyscy zrozumieliśmy, że strach przed dentystą ma tylko wielkie oczy. W tym przypadku nawet ząbek Zosi się zaniepokoił i sam wypadł.

15.11.2013r. Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Dzieci na koniec spotkania otrzymały pasty do zębów. W ramach podziękowań, wręczyły laurkę upamiętniającą wizytę Starszaków w gabinecie stomatologicznym.