Powitanie Wiosny

21.03.2014 rok

21.03.2104r Powitanie Wiosny

Zgodnie z tradycją ludową powitaliśmy Wiosnę wesoło i radośnie.

21.03.2104r Powitanie Wiosny

Dzieci z grupy "Średniaków" zaprezentowały się kolegom w przedstawieniu "Jak kogucik budził las". Przygotowane specjalnie na tę okazję przedstawienie, było ciekawym sposobem utrwalenia wiadomości o przyrodzie i porach roku. Dzieci wcieliły aię w role: Wiosny, Słońca, Deszczu, Bazi, Krokusów, Przebiśniegów i zwierząt wiejskich. Wyjątkowo i niepowtarzalnie rolę Kogucika zagrał  Wiktorek.

21.03.2104r Powitanie Wiosny

"Starszaki" pokazały wykonaną przez siebie Marzannę, wyjaśniając młodszym kolegom jak i z czego ją zrobili i co oznacza ten symbol. Nauczyliśmy się wszyscy krótkiego wierszyka "Marzanno, Marzanno", a na koniec wysłuchaliśmy wiosennych piosenek.

21.03.2104r Powitanie Wiosny

Czas wyruszyć barwnym korowodem. Jak co roku maszerowaliśmy ulicami Charbrowa, z piosenką na ustach, z kwiatami w dłoniach, głośno wołając "Zimo precz!".

21.03.2104r Powitanie Wiosny

Nad rzeką podpaliliśmy Marzannę (oczywiście nasza Marzanna była całkowicie ekologiczna!) i wrzuciliśmy do wody. Długo obserwowaliśmy jak płynie do morza...

21.03.2104r Powitanie Wiosny

Powrót do przedszkola był jeszcze radośniejszy a wołaniom "Witaj Wiosno" nie było końca. Słychać nas było z daleka, co przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy witali nas przy swoich domostwach, chwaląc za tak piękny i wesoły korowód.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Powitanie Wiosny

facebook rss