Spotkanie ze strażakami

7 maja 2014 roku

Z okazji Dnia Strażaka, obchodzonego 4 maja, zorganizowaliśmy spotkanie, na które zaprosiliśmy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wicku. Spotkanie odbyło się w Charbrowie na parkingu. Strażacy opowiadali o swojej pracy, zapoznali dzieci z wyglądem i właściowościami ubioru strażaka, z wyposażeniem wozu strażackiego a także demonstrowali zastosowanie sprzętu, który wykorzystywany jest np w wypadkach drogowych.

07.05.2014r Spotkanie ze strażakami

Nie małą atrakcją dla dzieci była możliwość samodzielnego trzymania prądownicy - tego nowego słowa nauczyli nas strażacy:) i lania wody z węża. Dzieci dobierały się w pary jak prawdziwi strażacy, którzy wiemy, że zawsze pracują w parach dla zachowania bezpieczeństwa.

07.05.2014r Spotkanie ze strażakami

Na zakończenie spotkania wręczyliśmy strażakom własnoręcznie wykonany upominek: Kalendarz Strażaka na rok 2013/2014 i podziękowania.

07.05.2014r Spotkanie ze strażakami

Dziękujemy za miłe spotakanie i życzymy wszystkiego dobrego.