Dzień Ryby

16 grudnia 2014 roku

16.12.2014 Dzień Ryby

Ryba, rybie, o rybach, z rybami… Tak w kilki prawie identycznych słowach można streścić to, co działo się dzisiaj w przedszkolu. A zatem już za nami dzień w kolorze niebieskim. Zapach ryby unosi się po salach… i kto by pomyślał, że dzieci tak chętnie będą degustować małe kanapeczki, prześlicznie przygotowane na tacach przez Panią Bożenkę. Niejedno z nich okraszało sobie rybi przysmak drobno posiekaną cebulką. Serce się radowało, kiedy dzieci bez większego marudzenia zjadały rybkę. A ponadto bawiły się w rybki, wędkowały, układały rybie kształty z zakrętek, wycinały i kleiły. Wszystko to, po to aby przyzwyczajać swoje podniebienie i myśli, że ryba zdrowa jest! Posiada dużo kwasów omega 3 i świetnie wpływa na małe umysły dzieci – dokładnie takie zdanie zwieńczyło dzień w przedszkolu - zasłyszane w zabawie dzieci Dzień jabłka, słonecznika, dyni i ryby za nami… Było smacznie ale też i kolorowo! A przed nami… ha! Nie powiem, nic zdradzę, tylko że smacznie będzie...

AR

Galeria zdjęć → Dzień Ryby