20 luty 2015 rok

20.02.2015 Z wizytą w bibliotece

Książka…, księgozbiór…, katalog…, karta… Wiele nowych pojęć poznały dzieci z grupy II, które w piątek wraz ze swoimi paniami udały się do Biblioteki Gminnej w Wicku aby zapoznać się z pracą bibliotekarza. Pani Bibliotekarka bardzo ciekawie wyjaśniła dzieciom na czym polega ich praca… Zapoznała dzieci z wyglądem karty czytelnika, ukazała jaką metryczkę posiada każda książka. Przypomniała dzieciom, kto to autor, jak piszemy tytuły książek. A nawet pochwaliła Panią Izę za wielkie zainteresowanie czytelnicze.Dzieci z rumieńcami na buziach podziwiały zapełnioną licznymi pozycjami kartę czytelniczą swojej Pani.

20.02.2015 Z wizytą w bibliotece

Największą niespodzianką dla naszych podopiecznych było przeglądanie książek w kąciku dla najmłodszych. Piękne nowe regały i skrzynie pirackie, na których można przycupnąć i poczytać książkę zrobiły wielkie wrażenie na dzieciach. Jakże miło było patrzeć na dzieciaki, które z wielką radością wyciągały książki, by poprzerzucać strony w poszukiwaniu kolorowych ilustracji. Ta książka, a może tamta…? A jest „Syrenka”? A może „Zaczarowane baletki”? – dopytywały dzieci jeden przez drugiego ku wielkiej radości pani bibliotekarki.

20.02.2015 Z wizytą w bibliotece

Spotkanie oczywiście zakończyło się wypożyczeniem książek do naszego przedszkola. I tu powstał nie mały problem… Dzieci chciały wziąć każdą książkę, którą miały w dłoniach.. ale STOP! Można było wypożyczyć tylko pięć z nich… i tu na wysokości zadania stanęły panie, które pomogły wybrać, jaką książkę warto zabrać do przedszkola.

20.02.2015 Z wizytą w bibliotece

Po miłych odwiedzinach nastąpiło pożegnanie, w trakcie którego pani bibliotekarka obdarowała dzieci zakładkami do książek a także książką, którą dzieci mogły zabrać do przedszkola i powiększyć tym samym swóją przedszkolną biblioteczkę. Dzieci podarowały pani rysunek, które same wykonały. Uśmiechom i radościom nie było końca…. Powróciliśmy do przedszkola bogatsi o wiedzę, doświadczenie i książki. Cała wycieczka udała się również dzięki tacie Florka, który zawiózł nas do Wicka, a także cierpliwie na nas czekał, by bezpiecznie nas odwieźć… Z całego serca dziękujemy!!!

AR