23.02.2015 Dzień Miodu

23 luty 2015 rok

Słodko, żółto, przyjemnie…. Tak było dziś w naszym przedszkolu. Niezmiernie ważny temat dziś w umysłach małych dzieciaków. Ukazanie jak ważne są pszczoły, jak smaczny i zdrowy jest miód i jak wiele porządku przynoszą te małe stworzenia, to był cel jaki przyświecał od samego rana wszystkim paniom. Udało się! Dzieci mogły zobaczyć jaki ubiór nosi pszczelarz i jakimi narzędziami pracuje. Zasmakowały w słodyczy miodu i jak przy okazji każdego zdrowego dnia organizowanego w przedszkolu, wykonały przepiękne prace plastyczne Od dziś jeszcze mądrzej będą patrzeć na małe żółto czarne owady i doceniać ich wielkie starania w zapylaniu roślin i zbieraniu nektaru. Wierzę, że niejeden wczesnowiosenny kaszel i katar będzie teraz leczony złotym, słodkim lekarstwem. Dzień uważamy za udany, a co najważniejszy słodki.

AR

23.02.2015 Dzień Miodu