10.03.2015 Dzień Marchewki

„Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny…” znane nam wszystkim słowa przedszkolnej piosenki można by uzupełnić o frazę „… i chłopaki i dziewczyny…” – bo tak właśnie było w naszym przedszkolu. Kolejnym kolorem, który królował w naszych salach był pomarańczowy. Kolor zdrowej i smacznej marchewki.

Pomysłowość pań rośnie z kolorowych zajęć na zajęcia… Tym razem Maluszki przebrane za zajączka zbierały marchewki  i rozwiązywały marchewkowe zagadki.  Uczyły się obierać te pyszne warzywo, a także smacznie je chrupały.

10.03.2015 Dzień Marchewki

Wesołe dzieci z grupy II zastanawiały się nad cechami marchewki i starały się zdobyć jak najwięcej punktów w marchewkowym quizie. Ich spotkanie z pomarańczową królową zostało poprzedzone wierszem J. Brzechwy „Dlaczego dzieci nie lubią marchewki?” Jednak nasze przedszkolaki nie przejmując się słowami poety dzielnie tarły marchewkę i jabłko, by zaraz potem zjeść przepyszną surówkę.

10.03.2015 Dzień Marchewki

Niemniej ciekawe były zajęcia w grupie III, gdzie pani Monika zachęcała dzieci do próbowania wielu potraw, których składnikiem jest marchewka. Przedszkolaki dzielnie stawały do konkurencji,  a zwieńczeniem  tych działań, była piękna praca plastyczna.

10.03.2015 Dzień Marchewki

Nie muszę zapewniać, że kolejny kolorowy i zdrowy dzień w naszym przedszkolu przeminął pozostawiając w nas wszystkich same miłe wspomnienia....

A.R

Zapraszamy do galerii zdjęć → Dzień Marchewki