8.05.2015 Wycieczka do Starostwa Powiatowego w Lęborku

Poranne zabieganie, bo już o 8:30 wyjazd do Lęborka. Naszym celem był budynek Starostwa Powiatowego, w którym obecnie obchodzone są otwarte Dni Unii Europejskiej. Dzieci w bardzo miłej atmosferze dowiedziały się wielu ciekawych informacji o Unii Europejskiej. Czym jest, dlaczego została stworzona, jakie państwa wchodzą w jej skład. Wszystkie te informacje i wiele innych, dzieci zdobyły z przygotowanego przez urzędników krótkiego filmu. Aby wszelkie informacje dobrze się utrwaliły przedszkolaki miały możliwość je sprawdzić w licznych grach i quizach. Na dzieci czekały puzzle, gry memory a także zabawa polegająca na odnajdywaniu na dużej mapie wybranych symboli, zabytków, budowli danych krajów Unii Europejskiej. Zwieńczeniem spotkania w Starostwie były kolorowo wymalowane buźki, świecący wiatraczek w dłoni i słodki lizak.
Dzieci na pamiątkę zrobiły sobie zdjęcie przed budynkiem Starostwa i bacznie obserwowały miejsce do którego przybyły. Przed nimi nie lada wyzwanie…  podołać tematowi konkursu plastycznego „Starostwo Powiatowe oczami dziecka”…

8.05.2015 Wycieczka do Starostwa Powiatowego w Lęborku

8.05.2015 Wycieczka do Starostwa Powiatowego w Lęborku 8.05.2015 Wycieczka do Starostwa Powiatowego w Lęborku

Galeria zdjęć - Wycieczka do Starostwa w Lęborku