Kolorowy Dzień Jabłka

30 wrzesień 2014 rok

30.09.2014 Kolorowy Dzień Jabłka

Tego dnia w naszym przedszkolu nikt nie odważył się ubrać inaczej jak na czerwono… Dzieci gromadziły się w salach z jabłkami w dłoni i z niecierpliwością czekały na to, co się dziś wydarzy. Atrakcji było wiele… począwszy od Pani Ani z grupy II, która przebrała się za jabłko, poprzez łowienie jabłek u maluchów, teatrzykowe kłótnie w grupie III, skończywszy na przepysznych pieczonych jabłkach.

30.09.2014 Kolorowy Dzień Jabłka

Jednym słowem dzień pełen wrażeń. Panie dołożyły wszelkich starań, aby tego dnia dzieci nie nudziły się, a ponad to zdobyły jak najwięcej informacji o jakże bliskich nam wszystkim jabłkach.
Maluszki z wielką uwagą łowiły jabłuszka, sprawdzając swoją zręczność. Wsłuchane i wpatrzone w swoją panią smacznie bawiły się w jabłkowy bal.

30.09.2014 Kolorowy Dzień Jabłka

Grupa II, jednym słowem mówiąc, przetwarzała jabłka na całego. Do południa dzieci nawlekały jabłka do suszenia, a po obiedzie upiekły z Panią Izą smaczną szarotkę. Wszystko to, a ponadto jabłkowe puzzle, a także inscenizowany sylwetami najsłynniejszy wiersz o jabłkach Jana Brzechwy „Entliczek, pentliczek” w towarzystwie rumianego jabłka na dwóch nogach sprawiło, że dzieci spędziły miły i pełen wrażeń czas.

30.09.2014 Kolorowy Dzień Jabłka

Każda z grup skupiała swoją uwagę na czymś innym, choć tego dnia myśli wszystkich kręciły się wokół jabłek. Starszaki starały się odgadnąć smaki soków, wykonywały jabłko z robaczkiem techniką orgiami, a także uczestniczyły w teatrzyku przygotowanym przez Panią Ewelinę. Jednym słowem działo się, oj działo się.

30.09.2014 Kolorowy Dzień Jabłka

Oczywiście nie obyło się bez kuchennej niespodzianki. W porze drugiego śniadania na nasze stoły zawitało pieczone jabłko z cukrem. O jakie było zdziwienie niektórych dzieci na widok rumianego, ciepłego jabłuszka. Choć nie wszystkim ten lekki deser smakował, to wielu próbowało go z zaciekawieniem i odwagą.

Dzień pełen wrażeń zaliczamy do bardzo udanych!!!

AR

Zapraszamy do galerii zdjęć → Kolorowy Dzień Jabłka